Da bi bila izbira poklica čim lažja, potrebujejo osnovnošolci veliko informacij glede šolanja, štipendiranja in zaposlitvenih možnosti. Tako smo se z učenci 9. razreda 14. 11. 2018 udeležili Kariernega sejma v Športni dvorani »Lukna« v Mariboru. Sejem je že tretje leto organizirala mariborska občina v sodelovanju z Zavodom RS za zaposlovanje, Območno obrtno – podjetniško zbornico Maribor, Štajersko gospodarsko zbornico in Univerzo v Mariboru. Na sejmu so se predstavile mariborske poklicne in srednje šole, univerza in delodajalci. Poudarek je bil na programih, ki izobražujejo za iskane poklice in mladim po končnem šolanju zagotavljajo zaposlitev.

Na Kariernem sejmu so se učenci lahko informirali o izobraževalnih programih in o poklicih, ki jih veselijo, kje na trgu dela so priložnosti in v katerih panogah gospodarstva je največji trend zaposlovanja.