Unesco je 21. marec razglasil za svetovni dan poezije z namenom promoviranja branja, pisanja in učenja poezije, zato bo poezija tudi tema našega e-srečanja v projektu medgeneracijskega branja. Učencem predlagam, da prelistate berilo ali s pomočjo wikivira poiščete pesniške zbirke Anje Štefan, na primer Lonček na pike, preberete katero od pesmi in ustvarite slikopesem. Lahko pa napišete haiku, kratko pesem, ki ima tri verze. Prvi in tretji verz imata pet zlogov, drugi pa sedem. Haikuju lahko dodate origami ali fotografijo, ki ste jo posneli na sprehodu v naravi. Da bo naše srečanje medgeneracijsko, vabim starše in stare starše ter učiteljice in učitelje, da se nam pridružite s pisanjem haikujev ali z branjem poezije. Svoje slikopesmi, haikuje, origamije in fotografije pošljite na naslov leonida.babic@guest.arnes.si. Uživajte v branju.

(Skupno 31 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost