Večer nemške poezije je ena od dejavnosti združenja Evropski kulturni krog – EKULT, ki je bilo ustanovljeno leta 2012 s ciljem promocije učenja nemškega jezika v šolah sosednje Hrvaške ter spodbujanja sodelovanja šol v regiji. S pisanjem pesmi učenci širijo svoje  besedišče v nemškem jeziku, spoznavajo različne pesniške oblike in pridobivajo veščine kreativnega pisanja. Vsakoletna srečanja pa so namenjena druženju in navezovanju stikov.

Učenci Osnovne šole Starše so v letošnjem letu že peto leto zapored sodelovali na večeru nemške poezije – Poesieabend, ki ga je že tradicionalno v petek, pred drugo adventno nedeljo, gostila Osnovna šola Andrije Kačića Miošića iz Donje Voće na Hrvaškem. Po pozdravnem nagovoru Jadranke Petrač, učiteljice nemškega jezika na tej šoli in Ksenije Čretni, ravnateljice šole, so učenci brali svoje avtorske pesmi, ki so jih v nemškem jeziku napisali na temo jeseni, zime, božiča in ljubezni.

Učenki naše šole, Nuša iz 8. razreda in Lana iz 7. razreda, sta prebrali svoji pesmi z naslovoma Weihnachten in Winter. Njuni mentorici sta bili učiteljici Breda Premzl in Lidija Pahor. Po branju poezije in kulturnem programu, ki so ga pripravili učenci šole gostiteljice, so si učenci ogledali izvirno okrasitev šolskih prostorov ter se v jedilnici šole posladkali s pripravljenimi dobrotami. V prijetnem druženju z vrstniki in navezovanju stikov, je čas hitro minil.

Vir fotografij: http://os-akmiosica-donja-voca.skole.hr/