V petek, 29. 11. 2019, je MPZ Osnovne šole Starše že šestič nastopil na tradicionalnem adventnem koncertu v St. Stefanu (Sankt Stefan ob Steinz) v Avstriji. Dobrodelni koncert “Otroci pojejo za otroke” je organizirala Občina St. Stefan. Nastopajoči so bili pevski zbor Smiling Vox iz “Neue Mittelschule St. Stefan”, glasbeniki glasbenega oddelka iste šole, naš mladinski pevski zbor in znani glasbeniki iz občine St. Stefan. Pred koncertom smo se ob 18.00 vsi skupaj udeležili otvoritve “Weihnachtsmarkt-a”, ki je postavljen na njihovem osrednjem vaškem trgu. Ob spremljavi bakel smo se nato v povorki odpravili proti cerkvi, kjer se je ob 19.00 pričel koncert.

V polni cerkvi Svetega Štefana smo vsi tam zbrani uživali v kvalitetnem in pestrem glasbenem večeru. Mladinski pevski zbor OŠ Starše je s svojimi enainpetdesetimi člani nastop opravil zelo dobro ter še enkrat več dokazal, da gojimo na šoli odlično zborovsko petje. Zbor je vodila učitelčjica Natalija Kustec, spremljal ga je pianist Otmar Plavčak.

Ravnatelj, Franc Kekec