V sredo, 23. septembra, smo na obeh šolah in vrtcih obeležili državni praznik Dan slovenskega športa.

Praznik smo obeležili prvič v zgodovini Slovenije. Posvečen je zavedanju pomembnosti telesne dejavnosti za zdravje slehernega državljana Slovenije  hkrati pa je namenjen promociji športa in telesne aktivnosti.

Vsak posameznik  je na ta dan po svojih močeh s telesno aktivnostjo izrazil svoj odnos  do športnega udejstvovanja. Želeli bi, da se otroci zavedajo pozitivnih učinkov športne aktivnosti, pomembnosti  krepitve telesnega in duševnega zdravja ter jih spodbudimo k oblikovanju pozitivnih vrednot.

Naj še dodamo, da so se prav na  praznični dan tudi to leto otroci priključili najbolj množičnemu teku otrok v Sloveniji pod sloganom »Začni mlad, tekmuj pošteno«.

Hvala vsem, ki ste ob našem  novem prazniku oblekli rumene majice in okrasili našo šolo s plakati, ki opominjajo na pomembnost tega dneva in gibanja na sploh.