Epidemija covid-19 je globoko posegla v vsakdanje življenje posameznika in družbe, kar najbolj neposredno pri vašem vsakdanu v šolah zadnje leto in pol občutite prav vi.
Z željo osveščati o bolezni je svetovno priznani slovenski režiser Mitja Okorn posnel dokumentarni film, v katerem skozi pogovore s prebolevniki, njihovimi najbližjimi in zdravstvenim osebjem, prikazuje lastnosti te virusne bolezni.

Film bodo od petka do nedelje, od 24. do 26. septembra, predvajale vse večje televizijske hiše v državi, od ponedeljka pa bo dostopen tudi na YouTube kanalu Vlade RS. Napovednik najdete tukaj.

Dokumentarni film je primeren za starejše od 12 let oziroma za učence zadnje triade osnovne šole. Dosegljiv je tudi na pltaformi Youtube.

(Povzeto po okrožnici MIZŠ z dne 23. 9. 2021)