Danes, 7. 3. 2016, je v mariborski dvorani Union potekal prvi koncert, ki je bil namenjen predstavitvi otroških pevskih zborov osnovnih šol s področja, ki ga pokriva Javni sklad Republike Slovenije Območna izpostava Maribor.

OPZ-Marjetca-Splet

Na koncertu sta uspešno nastopila oba naša otroška pevska zbora. Otroci pevskega zbora Marjetica s Podružnične osnovne šole iz Marjete na Dravskem polju so pod vodstvom zborovodkinje Klavdije Kocjan zapeli gorenjsko ljudsko pesem Navsezgodaj zjutraj, Petra Ebna Lastovka in sneg ter Pavleta Kalana Veseli ringaraja.

OPZ-Starse-Splet

Otroški pevski zbor Starše, kateremu je dirigirala Natalija Kustec, je zapel pesmi Deček in sonce Uršule Jasovec, Koprive Tomaža Habeta in Dremala, pa nič ni delala ljudsko s Kostela. Oba pevska zbora je spremljal Otmar Plavčak. Čestitke za lep nastop obema zboroma.

Ravnatelj, Franc Kekec