»Komaj že čakam, da gremo!« se je lahko v zadnjem tednu slišalo po hodnikih naše šole. Kam? V osnovno šolo Duplek, kjer smo se družili z učenci tamkajšnje šole in vrtca ter učenci iz Hajdine. Veselje je bilo toliko večje, ker smo na šoli gostiteljici tudi prespali.

Dobili smo se v petek, 17. 4. 2015 ob 18. uri. Previdno in malo z negotovostjo so se deklice tretjega razreda POŠ Marjeta sprehajale po šoli, ki je za eno noč postala njihova. Odložili smo stvari in se posedli, kjer nas je vse skupaj lepo pozdravila učiteljica Maja, nato so se učenci še sami predstavili. Kmalu nas je obiskal ravnatelj OŠ Duplek ter nam zaželel dobrodošlico.

Kot skrita gosta sta prišla poklicna gasilca iz Maribora. Predstavila sta svoje delo in opremo ter z veseljem odgovarjala na radovedna otroška vprašanja. Najljubši del učencev je zagotovo bil, ko so lahko gasilsko opremo poskusili obleči, si nadeli čelado in obuli gasilske škornje.

Po predstavitvi nam je deklica iz Španije prebrala špansko pravljico in tudi ostali učenci sami so predstavili svojo najljubšo knjigo. Sledila je večerja in za njo takoj – pidžama party! Preoblekli smo se v pidžame, poskrbeli za higieno, potem pa petje, ples ter smeh. Po dobri uri druženja smo vzeli svoje stvari in odšli v telovadnico, kjer smo si pripravili »postelje«, blazine. Ugasnili smo luči ter si ogledali animirano risanko. Kmalu je v telovadnici nastala tišina, le tu in tam smo lahko slišali kakšno šušlanje.

Noč je minila mirno, zato so se učenci zbudili že zgodaj. Sledila so vprašanja o preživeti noči, kdo je kaj sanjal, če je kdo smrčal in podobno. Po zajtrku smo stvari pospravili in kmalu so po svoje otroke prišli starši. Poljub in objem ter prisrčna hvala. Vsi smo se strinjali, da bi takšno druženje z veseljem ponovili, mogoče celo podaljšali za kakšen dan.

Rada bi se zahvalila staršem, ki so svoje otroke pripeljali na kraj dogodka in ponje tudi prišli. Z roko v roki gre gotovo lažje.