Skoči na glavno vsebino

V torek, 15. 5. 2018, so se učenci naše šole udeležili finala državnega prvenstva v nogometu. Poleg naše šole so se na finale uvrstile še OŠ Kozje (organizator), OŠ Dragomer in OŠ Šenčur. Tekmovanje je potekalo v športni dvorani v Podčetrtku,  po sistemu na izpadanje.

V prvi tekmi, ki je trajala 30 minut, smo igrali z OŠ Dragomer. Po hitrem vodstvu s 3 : 0 smo popustili, vendar tudi z nekaj sreče zmagali s 3 : 2. Zelo pomembno je bilo, da smo prvo tekmo zmagali, saj smo si tako zagotovili tako želeno medaljo. Poleg nas, se je v finale uvrstila še OŠ Šenčur.

Finalna tekma je bila prava reklama nogometa. Po hitrem zaostanku 2 : 0, smo do polčasa uspeli izenačiti in tudi imeli priložnosti za vodstvo! V odločilnih trenutkih pa nismo bili dovolj zbrani, zmanjkalo nam je tudi športne sreče. Se pa je sreča v finalu nasmehnila OŠ Šenčur, ki je na koncu zmagala s 3 : 2.

Kar nismo mogli verjeti, da smo izgubili, pa čeprav smo osvojili 2. mesto v državi na tekmovanju, ki se ga udeleži  480 šol iz cele Slovenije. Moram povedati, da so se fantje do finala morali prebiti skozi kvalifikacije v MNZ Maribor in skozi četrtfinale in polfinale državnega prvenstva. Udeležili smo se torej 6 turnirjev in do finala nismo izgubili niti ene tekme! S tem je ekipa starejših dečkov OŠ Starše dosegla enega največjih športnih dosežkov na šoli sploh in to v športu, ki je najbolj množičen in kjer se je v finale najtežje prebiti.

Vsem igralcem iskrene čestitke za odlične igre, požrtvovalnost in športni odnos do nasprotnikov.