S 1. 1. 2016 je v veljavo stopila sprememba Zakona o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev (objavljen v Uradnem listu RS, št. 57/2015).

Spremenjen zakon daje možnost do subvencioniranega kosila učencev, več upravičencem.

Za uveljavljanje subvencije mora imeti družina veljavno odločbo o otroškem dodatku. V kolikor vam je odločba potekla oziroma do sedaj niste prejemali otroškega dodatka, vam svetujemo, da vlogo za otroški dodatek vložite čim prej  na Center za socialno delo (Zagrebška cesta 72, Maribor).

Podatke o upravičenosti do subvencije najdete v Odločbi o otroškem dodatku, v obrazložitvi (pod tabelami o dohodku oz. premoženju).

SUBVENCIONIRANA MALICA

Do brezplačne malice so upravičeni učenci iz družin, v katerih povprečni mesečni  dohodek na osebo ugotovljen v Odločbi o otroškem dodatku ne presega 53 % neto povprečne plače v RS.

SUBVENCIONIRANA KOSILA

Od 1. 1. 2016 pripada subvencija za kosilo učencem, ki se redno šolajo, so prijavljeni na kosilo in pri katerih povprečni mesečni dohodek na družinskega člana, ugotovljen v Odločbi o otroškem dodatku, znaša:

1. do 18 % neto povprečne plače v Republiki Sloveniji – subvencija pripada v višini cene kosila,
  2. nad 18 % do 30 % neto povprečne plače v Republiki Sloveniji – subvencija pripada v višini 70 % cene kosila ,
  3. nad 30 % do 36 % neto povprečne plače v Republiki Sloveniji – subvencija pripada v višini 40 % cene kosila.

Vlogo za subvencijo kosila iz občinskega proračuna lahko dobite pri pedagoginji.

Ravnatelj:

Franc Kekec