V torek, 11. 6. 2019, je bila na Ptuju finalna glasbena prireditev Otroci pojejo slovenske pesmi in se veselijo, ki jo organizira Radio Tednik Ptuj.

Na pevskem dogodku je odlično nastopila naša učenka devetega razreda Katarina Herceg, ki je v starejši kategoriji s pesmijo Elde Viler Lastovka zasedla tretje mesto. Žirija, ki so jo sestavljali glasbeni producent Martina Lesjak, pevec Domen Kumer in pevka Nika Zorjan, je bila nad nastopi pevcev navdušena in je za končno razvrstitev imela res težko delo.

Z veličastno finalno prireditvijo, ki je potekala v Športni dvorani Osnovne šole Ljudski vrt na Ptuju, se je iztekla že peta sezona projekta Otroci pojejo slovenske pesmi in se veselijo. Gre za projekt, ki ga družba Radio Tednik Ptuj izvaja v sodelovanju z osnovnimi šolami in občinami, in s katerim spodbuja petje in pozitiven odnos do slovenskih pesmi, hkrati pa promovira domoljubje ter pozitiven odnos do slovenske pesmi. Oddaja je bila v celoti posneta in bo v dveh delih predvajana tudi na televiziji.

Čestitam Katarini za odmevni nastop, na katerem je s svojim glasom polepšala večer vsem gledalcem v dvorani.

Franc Kekec, ravnatelj