Učenci OŠ Starše se dobro zavedamo okoljske problematike. V šoli se trudimo, da se ekološko obnašamo. Ločujemo odpadke in jih skušamo ponovno uporabiti. Varčujemo z vodo in dosledno ugašamo luči. Če je le možno, se v šolo pripeljemo s kolesom namesto z avtomobilom ali avtobusom.

Pri urah slovenščine so šestošolci skupaj z učiteljico Moniko Šauperl napisali pisma za župana in občino, v katerih so sporočili, katere okoljske probleme so opazili in predlagali nekatere izboljšave na področju ekologije.

Odločili smo se, da bodo predstavniki razredov 15. 3. 2019 pisma predali županu. Ta dan je namreč po več evropskih državah potekala PODNEBNA STAVKA. Tako smo se simbolično pridružili akciji.

Ob predaji smo povedali, da se zavedamo, da ima naša občina posluh za ekologijo, saj smo opazili nekatere izboljšave, s katerimi so že zmanjšali ogljični odtis. Direktorica občinske uprave ga. Stanka Vobič in g. Bojan Grus sta nas seznanila tudi z manj očitnimi ekološkimi izboljšavami, ki jih je v naši občini kar precej.

Učenci smo občino Starše prosili, naj njen posluh za ekologijo ne zamre, temveč naj se razvija še naprej in nam tudi s tem omogoči lepšo prihodnost.