Skoči na glavno vsebino

V petek, 10. oktobra 2014, smo v okviru dejavnosti za nadarjene učence, odšli do zeliščnega vrta v Zlatoličju, ki se nahaja za odlagališčem smeti. Do tja smo se peljali s šolskim avtobusom, ki nas je odložil na drugi postaji v Zlatoličju. Od postaje naprej pa smo šli kar peš.telefon-236

Najprej smo prišli do pokritega prostora, kjer nam je zeliščarka povedala nekaj o zeliščih. Potem smo odšli do zeliščnega vrta, ki ga je pomagalo urediti in ga oskrbuje društvo AJDA. Tam je bilo veliko različnih zelišč. Vsaka greda je bila poimenovana z imenom ene izmed vasi v občini Starše. Bilo je zelo zanimivo, ker smo lahko odrezali malo zelišč tudi sami. Po vsem, kar smo delali na zeliščnem vrtu, smo si prislužili še počitek. Tudi med počitkom smo se še naprej pogovarjali o zeliščih. Medtem pa se je kuhal čaj iz vseh zelišč, ki smo jih nabrali. Ko se je skuhal, smo ga popili. Večini je bil zelo dober. Tu in tam se je kdo nakremžil, ker je bil močnega okusa. Potem smo se odpravili nazaj v šolo. Vso pot smo šli peš in marsikdo je komaj čakal, da bi nam šola prišla naproti. Ko smo prišli v šolo, smo vzeli skutni namaz in si vanj narezali drobnjak. To mešanico smo namazali na kruh in jo s slastjo pojedli. Ker smo bili po tako dolgi poti že zelo lačni, smo na koncu tudi zelo veliko pojedli.

Na obisku v zeliščnem vrtu sem se veliko naučila in vsi smo se zelo zabavali.

Napisala: Lara Smogavc Cestar, 6. a

no images were found

(Skupno 75 obiskov, današnjih obiskov 1)
Prilagajanje dostopnosti spletišča