Noč knjige 2019, mednarodni projekt, katerega nosilec je založba Sanje, je tudi letos povezal številne bralne dogodke po vsej Sloveniji in v zamejstvu ob 23. aprilu, mednarodnem dnevu knjige. Osrednja tema projekta je bila posvečena 200-letnici smrti Valentina Vodnika in 230-letnici francoske revolucije, ki je pomembno opredelila njegovo ustvarjalnost, ter njenim nosilnim stebrom – svobodi, enakosti in bratstvu, temeljnim pridobitvam evropskega humanizma.

Osnovna šola Starše se je tudi letos vključila v projekt Noč knjige s spremljevalnim dogodkom. V petek, 26. aprila, so za najmlajše pripravili pravljični večer, na katerega so povabili pisateljico, ilustratorko in pravljičarko Alenko Spacal, avtorico otroških slikanic z naslovom Kako ti je ime?, Modre ptičje misli in Mavrična maškarada.

Alenka Spacal je otrokom pripovedovala avtorsko pravljico z naslovom Kako ti je ime? ob originalnih ilustracijah. Ob tem je učencem predstavila način nastajanja avtorskih slikanic, ki se začne s pisanjem in ilustriranjem ter nadaljuje z računalniškim oblikovanjem in tiskanjem slikanice.

V ustvarjalni delavnici, ki je sledila, je ilustratorka učence seznanila z mozaično tehniko slikanja, v kateri so otroci zapisali svoja imena.

Društvo prijateljev mladine Starše je otrokom na pravljičnem večeru podarilo sokove in zvezke, v katere bodo lahko zapisovali svoje pravljice.