Noči knjige 2022 smo na Osnovni šoli Starše v petek, 22. aprila, obeležili tako, da smo za učence od 1. do 5. razreda pripravili pravljični večer z naslovom Skrivnostni svet Afrike.

V prvem delu pravljičnega večera smo gostili mladinskega pisatelja Igorja Plohla, ki je učencem najprej predstavil svojo življenjsko in pisateljsko pot ter slikanico Lev Rogi v Afriki, nato pa smo ob posnetkih, ki jih je pisatelj posnet na svojem popotovanju po Afriki, spoznavali življenje na tej oddaljeni celini.

V nadaljevanju večera so učenci obiskali različne delavnice. Prisluhnili so afriški ljudski pravljici z naslovom Kaj je najboljše in poustvarjali njeno vsebino. V ustvarjalni delavnici so izdelali afriško ogrlico. V šolski knjižnici so s pomočjo poučnih in leposlovnih knjig, zemljevida ter globusa spoznavali znamenitosti Afrike, njeno živalstvo, rastlinstvo in prehrano. V delavnici afriškega plesa, ki jo je vodila Dalanda Diallo, plesalka Plesne izbe Maribor, so učenci plesali afriške plese in peli afriške pesmi.

Po aktivnem plesanju, petju in ustvarjanju smo si za malico privoščili – banane.

Učence je posebej navdušila predstavitev popotovanja po Afriki, pisatelja Igorja Plohla, in plesanje afriških plesov, za katere jih je uspela navdušiti plesalka Dalanda Diallo.