Skoči na glavno vsebino

Pod pokroviteljstvom Javnega sklada Republike Slovenije OE Maribor sta 31. 3. 2016 v dvorani Union ob 16.00 nastopili naši obe folklorni skupini, in sicer iz POŠ Marjete ter OŠ Starše. Obe skupini je spremljal orkester “domačih muzikantov”. Za folkloriste iz Marjete je bil to drugi nastop doslej sploh, pripravili so odrsko postavitev z naslovom Od kovača. Čeprav majhna skupina otrok, se je na odru odlično znašla in bila pri petju zelo glasna in razposajena pri plesu.

POS-01 POS-02 POS-03

Starška folklorna skupina je nastopila kot zadnja. Njen nastop je bil nekaj posebnega. Začel ga je pokač Miha Pignar, kateremu so se pridružili orači s kurentom, ples so nadaljevali starejši plesalci, ki so se jim ob nadaljevanju zgodbe pridružili še ostali. Ko so plesali vsi, so dodobra napolnili celotni oder dvorane. Točka je imela naslov Mati, boste dali orati?

Starse-01 Starse-02 Starse-03

Obe točki sta na oder postavili in učence pripravili mentorici Liljana Polajžar in Metka Vavh. Čestitke vsem učencem in mentoricama za zelo odmeven nastop.

Ravnatelj, Franc Kekec

(Skupno 138 obiskov, današnjih obiskov 1)
Prilagajanje dostopnosti spletišča