Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 21. 11. 2019, smo imeli osmošolci tehniški dan s tematiko spoznavanja tehniških poklicev.

Najprej nam je pedagoginja predavala in svetovala, na podlagi česa naj se odločimo za poklic in na kakšen način naj izbiramo nadaljnje šolanje.

Sledile so predstavitve srednjih šol. Profesorica iz SERŠ (Srednje elektro in računalniške šole) nam je predstavila šolo in povedala, za katere poklice se njeni dijaki izobražujejo. Naredili smo tudi nekaj zanimivih poskusov s tega področja.

Prometna šola Maribor se je predstavila druga.  Predavateljica nas je seznanila s programom, možnostmi zaposlitve …

In  zadnja je bila Gimnazija in srednja kemijska šola Ruše. Pripravili so nam zelo zanimivo predstavitev, saj so podatkom o šoli, ki so seveda nujno potrebni, dodali še zanimivost – kemijske poskuse. Vsi smo lahko sodelovali in se na zanimiv način ob tem naučili tudi nekaj novega.

Želimo si več takšnih predstavitev, saj se zavedamo, da izbira srednje šole ni lahka, ker pomembno vpliva na našo prihodnost.

 

Kornelija Babič

(Skupno 287 obiskov, današnjih obiskov 1)
Prilagajanje dostopnosti spletišča