V petek, 1. 12. 2017, je MPZ Osnovne šole Starše že četrtič po vrsti nastopil na tradicionalnem adventnem koncertu v St. Stefanu (Sankt Stefan ob Steinz) v Avstriji. Dobrodelni koncert “Otroci za otroke” je organizirala Občina St. Stefan, nastopajoči so bili učenci iz Volkschule St. Stefan, Neue Mittelschule St. Stefan, glasbenega oddelka iste šole ter naš mladinski pevski zbor. Pred koncertom smo se ob 18.00 vsi skupaj udeležili otvoritve “Weihnachtsmarkt-a”, ki je postavljen na njihovem osrednjem vaškem trgu. Ob spremljavi bakel smo se nato v povorki odpravili proti cerkvi, kjer se je ob 19.00 pričel koncert.

Veseli me, da so se koncerta udeležili tudi nekateri starši naših otrok, ki so tako skupaj z ostalimi na koncertu v prepolni cerkvi Svetega Štefana zelo uživali. Prijeten predpraznični večer je hitro minil, čeprav je bil dolg in naporen, še posebej za naše pevce, zborovodkinjo Natalijo in pianista Otmarja, ki so svoj nastop opravili z odliko in bili zanj nagrajeni z glasnim aplavzom. Prav tako v petek, le da bo to 22. 12. 2017, nam bo pevski zbor Smiling Vox iz NMS St. Stefana “vrnil” obisk in se udeležil našega božičnega koncerta. S pesmijo in glasbo bomo tako nadaljevali naše druženje, na katerega ste že sedaj povabljeni tudi vi.

Ravnatelj, Franc Kekec