Približuje se konec šolskega leta, s katerim se zaključi tudi tekmovanje za bralno značko. V ponedeljek, 30. maja, so se na zaključni prireditvi v športni dvorani Osnovne šole Starše tako zbrali vsi učenci, ki so skozi šolsko leto pridno brali in tekmovanje uspešno zaključili.

Zaključek tekmovanja je bil letos drugačen, saj smo se lahko v živo srečali z našim gostom. V našo sredo smo povabili pisatelja, pesnika, igralca, glasbenika in prevajalca Matjaža Pikala, ki nam je predstavil svoje delo. Z branjem knjige Prisluhni školjki, v gusarski preobleki, in kratke zgodbe iz Luže ter igranjem na harmoniko Lojzko je navdušil najmlajše poslušalce. Marinamarina in Vrtnar na jezeru pa sta bili namenjeni nekoliko starejšim bralcem.

Ob koncu prireditve nam je naš gost položil na srce, naj mislimo dobro in modro.