Skoči na glavno vsebino

V petek, 11. septembra, smo se sošolec Gašper, učiteljica Tanja Šimek in jaz z vlakom odpravili v Ljubljano.

Vsi so še mirno spali, mi pa smo se že ob 6. uri zbrali pred železniško postajo v Mariboru. Z vlakom smo se odpeljali v Ljubljano, skupaj z donavskima umetnicama iz Osnovne šole Ludvika Pliberška. V Ljubljani nas je že čakal avtobus, s katerim smo se odpeljali na grad Snežnik. Na njem so bili tudi drugi udeleženci natečaja. Pot je trajala 1 uro in pol. Ko smo izstopili, so nas pozdravili različni govorniki, med drugimi tudi župan občine Loško Polje in direktorica Narodnega muzeja Ljubljana. Seznanili so nas s težavami, ki jih povzročajo visoke vode in nam pokazali višino vode med poplavami. Povedali so nam, da ljudje ne spoštujejo naravnih pojavov in si postavljajo hiše na poplavnih območjih. Našo zaključno prireditev so snemali tudi novinarji s Pop tv. Ogledali smo si še grad Snežnik, ki je eden iz med dveh gradov v Sloveniji, ki ima ohranjeno prvotno pohištvo. Ta grad ni imel strateškega namena, ampak je bil namenjen bivanju v sožitju z naravo. Ob poplavah so se iz gradu s čolnom drevakom vozili v trgovino. V njem je bilo veliko nagačenih živali in preproge iz živalskih kož, sob in krasnega pohištva.

Po ogledu smo se odpravili na podelitev nagrad natečaja donavskih umetnikov in podvodnih detektivov, potem pa smo imeli svečano kosilo.

Z avtobusom smo se vrnili v Ljubljano in šli na vlak. Ker smo vlak skoraj zamudili, smo do njega tekli.

Bilo je zelo lepo, poučno in zanimivo.

 

– Gašper, Žiga in donavski umetnici Katja ter Klara iz OŠ Ludvika Pliberška

 

no images were found

(Skupno 96 obiskov, današnjih obiskov 1)
Prilagajanje dostopnosti spletišča