Današnji dan je bil dolg, že zaradi pričakovanja šole v naravi, ki pa je še vseeno šola, čeprav zelo drugačna in posebna.
V dom smo prispeli po skoraj treh urah vožnje in enim vmesnim postankom v Lukovici malo pred 11. uro, se najprej prerazporedili po sobah, postlali postelje in razpakirali osebno prtljago. Po uvodnem sestanku ob 13.00, kjer smo se seznanili s hišnim redom in ritmom življenja v domu, je sledilo kosilo. Po njem je bilo nekaj časa za šport, sprostitev ali počitek.
Ob 14.30 smo se razdelili na dve skupini, kar po razredih, na 8. A in 8. B. Prvi smo se odpeljali s kolesi do Cerkniškega jezera, drugi pa smo občudovali podzemni svet Zelških jam.
Ob vrnitvi obeh skupin v dom, smo se poizkusili eni v šnopsu, drugi v remiju, spet tretji so se igrali z denarjem – monopoli, tudi košarkarska žoga je prišla na zunanjem igrišči zelo prav.
Po večerji, ki je bila 18.30, smo se po kratkem odmoru odpravili na nočni pohod in to brez luči. Bilo je zanimivo, malo skrivnostno in sila zabavno. Dobre volje smo se vrnili v dom, kjer so se po povečernem pogovoru že začele priprave za počitek.

Nadaljevanje sledi jutri … Lahko noč 🙂

?