Paketi presenečenja iz šolske knjižnice

Ker obisk in izposoja knjig v šolski knjižnici trenutno nista mogoča, smo za učence prvega triletja pripravili »pakete presenečenja«, v katerih so se skrivale različne knjige pravljic in zgodb, pa tudi poučne in knjige za ustvarjanje. Praznično zavitih paketov, opremljenih z imeni otrok, so se učenci zelo razveselili. Ob prebiranju knjig bodo dolgi zimski večeri še prijetnejši.

Izvajanje vzgojno-izobraževalnega dela do 22. 1. 2021

Spoštovani učenci in starši!

Vlada RS je v sredo, 13. 1. 2021, podaljšala ukrepe za zajezitev in obvladovanje epidemije COVID-19. Do vključno 22. 1. 2021 je podaljšala trenutno veljavni odlok, po katerem bodo šole še naprej izvajale izobraževanje na daljavo.

Vrtci še naprej delujejo v zmanjšanem obsegu, ki zagotavlja nujno varstvo za otroke, katerih starši so zaposleni in varstva ne morejo zagotoviti na drug način.

Šola skupaj z Občino Starše v času pouka na daljavo zagotovlja topli obrok vsem tistim učencem in dijakom Občine Starše, ki prejemajo v šoli, katero obiskujejo, subvencionirano kosilo.

Ravnatelj, Franc Kekec

1. športni dan – pohodništvo

V četrtek, 8. oktobra 2020, smo imeli športni dan na temo pohodništva. Lep sončen dan smo izkoristili za sprehod, nabiranje kostanjev, druženje in uživanje v čudovitih razgledih.

Petošolci so se sprehodili do Osankarice,

Osankarica

sedmošolci na Pečke,

Pečke

osmošolci so se odpravili na Boč in ….

Boč

devetošolci na Donačko goro ….

Donačka gora

“Osvoji goro, ne da bi postavil svojo zastavo, temveč, da bi sprejel izziv, užival zrak in opazoval razgled. Osvoji jo tako, da boš videl svet; ne tako, da svet vidi tebe.”

David McCullough Jr.

Svetovni dan hrane

Danes, 16. oktobra je svetovni dan hrane. Letošnji moto je: Gojimo, hranimo, ohranjajmo. Skupaj. Ta dan praznujemo v počastitev datuma ustanovitve Organizacije združenih narodov za prehrano in kmetijstvo leta 1945. Več si lahko preberete v priloženem dokumentu. Svetovni dan hrane

Likovni MEGA natečaj 2019/2020

V sklopu Slovenskega knjižnično-muzejskega MEGA kviza, ki ga organizira Mestna knjižnica Ljubljana, vsako leto razpišejo likovni natečaj. V lanskem šolskem letu je bila tema natečaja knjižna ilustracija, ki je bila povezana s temo MEGA kviza Vodnik po sledovih besed. Na natečaj je prispelo 84 izdelkov. Komisija se je odločila, da podeli pet nagrad. Med nagrajenimi je bila tudi šestošolka Anika Mlakar, ki je ilustrirala Zares narobe zgodbo.  Komisija je v obrazložitvi zapisala: »Anika je ilustrirala zabavno zgodbo, v kateri si nahod in človek zamenjata vlogi in namesto, da dobi človek nahod, dobi nahod človeka. Domiselno je ilustrirala nahod, ki spominja na velikanski zelen mikrob, ki mu iz nosu namesto smrklja visi človek. Najbolj pa nas je prepričal utrujen izraz nahodovega obraza.«

Iskrene čestitke.

RaP ribolov – LOV RIB

Tudi v letošnjem šolskem letu na šoli izvajamo razširjeni program krajše RAP. V okviru programa lahko učenci izberejo ribolov.  Z učenci ribiči smo se odpravili na jesenski ribolov na Miklavške ribnike. Lovili smo s plovcem in tekmovalnimi palicami. Šlo nam je zelo dobro. Učenci so ujeli veliko rib, a nobene zelo velike. Skupaj smo se odločili, da se po velike ribe še vrnemo. Veselje ob ujetih ribah je bilo nepopisno.
Zahvaljujejo se gospodarju Miklažkega ribnika in Ribiški družini Maribor, ki nam je omogočila brezplačen ribolov.

Mali simpozij 2020

V viteški dvorani Pokrajinskega muzeja Maribor je v torek, 6. oktobra 2020, potekal Mali simpozij, na katerem so učenci osmih osnovnih šol iz Maribora in okolice predstavljali stare obrti. Na Malem simpoziju so, tako kot vsako leto, sodelovali tudi učenci naše šole. Klara, Ian, Blaž in Matija, učenci 5. razreda, so predstavili kovaštvo, osmošolki Eva in Maša pa mline v Zlatoličju. Mali simpozij se je navezoval na Dneve evropske kulturne dediščine, katerih tema je letos Spoznaj? Varuj! Ohrani.

Športni utrip na šoli

Arhiv prispevkov

(Skupno 4.472 obiskov, današnjih obiskov 1)