Predstavitev šolske svetovalne službe

Šolsko svetovalno delo opravlja Marija Bednjanič, pedagoginja.

Šolska pedagoginja sodeluje z učenci, učitelji, vodstvom šole, starši in zunanjimi institucijami. Osnovne oblike dela so svetovanje, posvetovanje in neposredna pomoč.

Naloge svetovalne službe so:

• VPIS IN SPREJEM NOVINCEV V ŠOLO
  • EVIDENTIRANJE, POMOČ IN SPREMLJANJE UČENCEV Z UČNIMI TEŽAVAMI
  • ODKRIVANJE NADARJENIH UČENCEV
  • INDIVIDUALNO SVETOVANJE UČENCEM IN STARŠEM (vzgojni, disciplinski, osebni problemi …)
  • POKLICNO SVETOVANJE IN VPIS V SREDNJE ŠOLE
  • SPREMLJANJE IN UVAJANJE NOVOSTI (projekti, vzgojni načrt, zakonodaja …)
  • POMOČ DRUŽINAM PRI SOCIALNO-EKONOMSKI STISKI (regresirana prehrana, regresirana šola v naravi, letovanje …)
  • SODELOVANJE PRI PRIPRAVI IN IZVEDBI RODITELJSKIH SESTANKOV
  • SODELOVANJE S STARŠI
  • IZOBRAŽEVANJE UČITELJEV (načrtovanje, sodelovanje pri pripravi izobraževalnega načrta šole)
  • SODELOVANJE Z ZUNANJIMI INSTITUCIJAMI (Svetovalni center za otroke, mladostnike in starše, CSD, Zdravstveni dom, Pedopsihiatrični dispanzer, Center za sluh in govor …)

Razgovori

Individualni razgovori so možni vsak delovni dan med 8. in 14. uro in v času mesečne popoldanske govorilne ure. Zaželeno je, da se predhodno najavite po telefonu (02) 686 48 59.

Vsak problem, majhen ali velik, ima rešitev, ki pa jo moramo šele poiskati. Življenje v skupnosti ima svojo vrednost, kadar vemo, da so okrog nas ljudje, ki so nas pripravljeni slišati in razumeti ter nam pomagati najti pravo pot.

LETOVANJE OTROK

Otroci bodo lahko med poletnimi počitnicami v okviru ZPM letovali v Poreču in na Pohorju, v okviru RK pa v Punatu.

Zdravstveno letovanje otrok bo potekalo v Poreču, Punatu in na Pohorju. Starši otrok, ki pogosto obolevajo ali imajo določene zdravstvene indikacije, se čim prej oglasite pri otrokovem osebnem zdravniku.

Občina Starše bo subvencionirala letovanje.

Za uveljavljanje regresiranega plačila je potrebno priložiti:

• kopijo odločbe o odmeri otroškega dodatka
  • ali kopijo odločbe o odmeri dohodnine za leto 2017 oziroma kopijo informativnega izračuna

Prijavnice za letovanje dobite pri pedagoginji. Rok za oddajo prijav in potrebne dokumentacije je 18. 5. 2018.

Počitnice bo možno preživeti tudi v centrih šolskih in obšolskih dejavnost. Objavo razpisa in prijavnice najdete na spletni strani www.csod.si.

Letovanje v teh centrih ne bo subvencionirano.

Razpis štipendij za deficitarne poklice za š. l. 2018/2019

Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad Republike Slovenije je 30. 1. 2018 objavil Javni razpis za dodelitev štipendij za deficitarne poklice za šolsko leto 2018/2019 (250. javni razpis), ki ga bosta sofinancirali Republika Slovenija in Evropska unija iz sredstev Evropskega socialnega sklada. Razpis obsega poklice mehatronik operater/operaterka, izdelovalec/izdelovalka kovinskih konstrukcij, instalater/instalaterka strojnih instalacij, oblikovalec kovin orodjar/orodjarka, elektrikar/električarka, avtokaroserist/avtokaroseristka, pek/pekarka, slaščičar/slaščičarka, mesar/mesarka, tapetnik/tapetničarka,  mizar/mizarka, zidar/zidarka, klepar-krovec/kleparka-krovka, izvajalec/izvajalka suho montažne gradnje, tesar/tesarka, slikopleskar-črkoslikar/slikopleskarka-črkoslikarka, pečar/pečarka, gozdar/gozdarka, dimnikar/dimnikarka, steklar/steklarka. Več o tem na povezavi.

Karierni sejem

Spoštovani starši učencev 8. in 9. razreda!

Vljudno vabljeni, da skupaj z otroki obiščete KARIERNI SEJEM, ki bo potekal v Dvorani Tabor v petek, 10. 11. 2017, od 14. do 18. ure.

Hkrati pa vas obveščamo, da ga bomo v sklopu poklicnega usmerjanja obiskali z učenci 9. razreda istega dne v dopoldanskem času.

Neveljaven ID prenosa

Zdravstveno letovanje v Punatu

Zdravnik lahko otroka napoti na zdravstveno letovanje, če je v otrokovi kartoteki zapis o večkratnem zdravljenju ali hospitalizaciji.

V kolikor želite vašemu otroku omogočiti letovanje, se obrnite na osebno zdravnico.

Neveljaven ID prenosa

Karierni sejem – sejem poklicev in izobraževanja

Vir: http://alumnicareerservices.org/DesktopModules/Redbarn-TabModuleHome/images/career_forum.png

V petek, 27. 1. 2017, bo v dvorani Tabor v Mariboru potekal Karierni sejem – sejem poklicev in izobraževanja. Z učenci 9. razreda se bomo sejma udeležili v dopoldanskem času.

Starši pa ste sami ali skupaj z otroki lepo vabljeni v popoldanskem času do 18. ure.

Več …

Stran 1 od 3123