Skoči na glavno vsebino

V sredo, 25. 10. 2023, smo v okviru RaP dejavnosti Oblikovanje s + šli v Maribor. Najprej smo obiskali trgovino Zelena japka, v kateri ne prodajajo živil v plastiki in prizadevajo si za čim manj odpadkov. V tej trgovini dobimo izdelke v stekleni embalaži ali papirnatih vrečkah. Lahko prineseš svojo posodo ali pa jo dobiš pri njih. Prodajalka nam je tudi razložila pomen te trgovine in nato smo si lahko še kaj kupili. Kasneje smo se odpravili do trgovine TEXTILE HOUSE, kjer prodajajo rabljena oblačila. Med mladimi je »triftanje« (iskanje edinstvenih, ugodnih, rabljenih oblačil) že zelo popularno. Ta trgovina skrbi za to, da se oblačila ne zavržejo in tako ne onesnažujejo okolja. Trgovino smo si lahko ogledali in tudi kaj kupili. Po ogledu smo se odpravili na avtobusno postajo in nato nazaj domov. Izlet nam je bil zelo všeč, tako da hvala učiteljicama, da sta ga organizirali. Pa še kdaj. 

Ivjana Jotanović in Živa Petrovič,  6. b

(Skupno 78 obiskov, današnjih obiskov 1)
Prilagajanje dostopnosti spletišča