V torek, 12. 2. 2019, je v OŠ Starše potekal paraolimpijski športni dan. Dejavnosti so potekale v štirih skupinah.

Učenci od 5. do 7. razreda so se najprej zbrali v telovadnici, kjer so poskusili različne paraolimpijske športe, in sicer  odbojko sede, košarko na vozičkih, golball, poligon za slepe in boccio.

Ostali učenci so bili v učilnicah. V likovni učilnici  so poslušali življenjsko zgodbo Janeza Učakarja, ki je invalid. Igra košarko in je zelo uspešen. Dober je tudi v drugih različnih športih (smučanje, kolesarjenje …). Ima ženo in otroke, ki ga podpirajo in mu stojijo ob strani. Invalid je postal, ker se je ponesrečil pri delu.

V drugi učilnici je potekala predstavitev paraolimpijskih športnih dejavnosti. Pogledali smo si tudi nekaj kratkih filmov, v katerih je bilo predstavljeno, da nikoli ne smemo obupati.

Za zadnjo šolsko uro smo si vsi učenci ogledali, kako v živo izgleda odbojka sede. K nam so prišli paraolimpijci, ki igrajo odbojko in so zelo uspešni. Bili so brez ene noge. Poskusili smo lahko tudi sami.

Bilo nam je zelo všeč. Upam, da bo še veliko takšnih dogodkov.

Julija in Iza S., novinarski krožek