Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti območna izpostava Maribor in Zveza kulturnih društev Maribor sta v ponedeljek, 9. 4. 2018, organizirali srečanje otroških folklornih skupin iz Maribora in okolice v dvorani Union v Mariboru. Kot prvi na koncertu so se predstavili naši učenci iz POŠ Marjete in OŠ Starše, tokrat združeni v eni skupini. Na oder so pod mentrostvom Metke Vavh in Liljane Polajžar postavili zgodbo s katero so s pomenljivim naslovom Na šolskem dvorišču hoteli tudi s plesom obeležiti 210-letnico šole v Staršah. Na odru se je plesalcem pridružila vedno vesela in živahna Zinka, ki je pomagala, da je zgodba dobila pridih preteklosti. Čestitam vsem nastopajočim za izjemen nastop.

Franc Kekec, ravnatelj