Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti območna izpostava Maribor in Zveza kulturnih društev Maribor sta v prvem tednu meseca aprila, organizirala srečanje otroških folklornih skupin iz Maribora in okolice v dvorani Union v Mariboru. Foklorne in glasbene skupine so se predstavili na dveh koncertih. Naši učenci so nastopali v sredo, 3. 4. 2019. Na koncertu se je prvič predstavila glasbena zasedba Otroškega tamburaškega orkestra KUD-a Ivan Lončarič, ki ga sestavljajo učenci OŠ Starše in POŠ Marjete. Pod taktirko Klavdije Topolinjak so zaigrali dve skladi s katerima so zelo uspešno popestrili program folklornega koncerta. Za njimi so na oder stopili še učenci Otroške folklorne skupine OŠ Starše, ki so se predstavili s plesno postavitvijo Šmentana muha. Odrsko postavitev sta pripravili neutrudni mentorici malih plesalcev in godcev Liljana Polajžar in Metka Vavh. Na odru se je plesalcem in godcem pridružila vedno vesela in živahna Zinka. Čestitam vsem nastopajočim za odličen nastop.

Franc Kekec, ravnatelj