Tudi to leto smo se na OŠ Starše priključili vseslovenski akciji Simbioza giba, ki je potekala med 15. in 22. oktobrom 2018. Slogan letošnje akcije je bil »Vse življenje se gibamo«.

Akcija je namenjena vsem generacijam. Učenci naše šole so povabili h gibanju svoje babice, dedke, tete, strice, starše …. Rdeča nit so bile igre in dejavnosti, ki so jih poznali že naši dedki in babice. Ob pomoči prostovoljcev Zveze prijateljev mladine Maribor in neverjetne učiteljice za življenje, Zinke, smo skoraj 150 obiskovalcem in 300 otrokom pričarali nepozabno doživetje v telovadnici.

Kot »pika na i« je bil sobotni pohod generacij na Lovrenška jezera, ki smo ga izvedli pod okriljem PD Fram. Tudi tam se nas je zbralo okoli 150 pohodnikov različnih starosti in sicer z željo, da starejši mladim z zgledom dokažemo, kako pomembna sta v današnjem času kakovosten življenjski slog in pozitivno razmišljanje.

Učiteljica Carmen Onišak