V letošnjem letu so DEKD potekali na temo Redka in dragocena znanja, spretnosti in veščine. Zaradi tega smo si v Osnovni šoli Starše zadali nalogo, da iztrgamo pozabi znanja, spretnosti in veščine, ki so bile včasih del vsakdana, danes pa zaradi spremenjenega načina življenja žal izginjajo. Učenci so ob pomoči učiteljic gnetli testo in pekli domači kruh, trgali, ličkali in luščili koruzo, prali perilo s pomočjo perilnika, izdelovali lutke in ustvarjali iz naravnih materialov. Spoznali so, kako se pletejo košare iz šibja ter se sami preizkusili v pletenju. Ob delu so zapeli pesmi iz bogate zakladnice slovenskega ljudskega izročila. Fotografije dejavnosti in izdelke otrok smo ob koncu projekta postavili na ogled na razstavi v avli šole.