Ob zaključku mednarodnega projekta Branje ne pozna meja / Čitanje ne poznaje granica smo z učenci 5. a razreda, ki so bili vključeni v projekt, obiskali našo partnersko šolo, Osnovno šolo Ivana Gorana Kovačiča v Dugi Resi na Hrvaškem.

Po prijaznem sprejemu, ki so nam ga pripravili gostitelji, smo se odpravili v sosednji Karlovac, mesto štirih rek, kjer smo si najprej ogledali Aquatiko, največji sladkovodni akvarij v tem delu Evrope, ki se nahaja na desnem bregu Korane. Na levem bregu smo uzrli lepo urejeno javno kopališče, saj je reka tako čista, da je primerna za kopanje. Napotili smo se na drugi konec mesta in se vzpeli na trdnjavo Dubovac, ki je svojčas varovala mesto pred napadi Turkov. Na vrhu obrambnega stolpa se nam je odprl čudovit razgled na mesto in okolico.

Ko smo se vrnili v šolo, smo se sprehodili do zelenega obrežja reke Mrežnice, ki teče v neposredni bližini in si ogledali šolski vrt, športno igrišče ter amfiteater, namenjen različnim prireditvam. Po okusnem kosilu so učenci obeh šol predstavili svoj kraj in knjigo, ki so jo prebrali v projektu. Naši petošolci so brali delo hrvaškega avtorja Božidarja Prosenjaka z naslovom Sejalec sreče, njihovi hrvaški vrstniki pa Bratovščino Sinjega galeba Toneta Seliškarja.

Naše skupno druženje je hitro minilo. Poslovili smo se z obljubo, da se prihodnje leto srečamo v Staršah. Iskrena hvala našim gostiteljem za prijazen sprejem, ki nam bo ostal v trajnem spominu.