V okviru izvajanja šolske sheme smo 1.6.2022 pripravili promocijsko aktivnost in sicer si je vsak učenec lahko pripravil svoj zdravi sendvič. Na voljo soimeli različne vrste zelenjave, sadja in mlečnih izdelkov.

Namen šolske sheme je povečati uživanje sadja in zelenjave ter mleka in mlečnih izdelkov pri otrocih s poudarkom na lokalni pridelavi. Zelenjava in sadje sta pomemben vir vitaminov, mineralov in prehranskih vlaknin, poleg naštetega vsebujeta še celo paleto drugih koristnih snovi. Mleko in mlečni izdelki predstavljajo bogat vir beljakovin, skupaj z esencialnimi aminokislinami, kalcija in vitaminov A, D E in K. Prehranjevalne navade se razvijajo že v otroštvu zato je pomembno, da se pripomore k ustavitvi naraščanja pojava prekomerne teže in debelosti pri otrocih, sladkorne bolezni ter srčno žilnih bolezni, ki so eden od večjih dejavnikov tveganja za bolezni sodobnega časa.