Skoči na glavno vsebino

Na šoli bo do konca maja potekala akcija zbiranja odpadnih mobilnih telefonov. Sodelovali bomo v akciji #FONIRAJ, ki ga organizira podjetje Blok d.o.o., specializirano za reciklažo odpadne elektronske opreme.

Cilj akcije je spodbuditi premislek k bolj trajnostnemu ravnanju z odpadki in hkrati razširiti zavedanje o pomenu reciklaže odpadne električne in elektronske opreme.

Reciklažni postopek telefonov se začne z odstranitvijo baterije, ki predstavlja nevarni odpadek in nadaljuje z mehansko predelavo. Telefoni ne bodo namenjeni nadaljnji uporabi. Podjetje sprejema tudi poškodovane telefone.

Učenci naprošamo vas, da v svojem domačem okolju, sorodnikih, znancih povprašate po starih, razbitih, nerabljenih … telefonih in jih prinesite v šolo. Oddajte jih razrednikom, ki bodo število telefonov beležili za med razredno tekmovanje. Najuspešnejši razred bo dobil posebno nagrado – ekološko njami nagrado :)!

(Skupno 86 obiskov, današnjih obiskov 1)
Prilagajanje dostopnosti spletišča