V ponedeljek, 17. 9. 2018 ob 10. uri, so se člani dramsko-recitacijskega krožka udeležili Bralnega maratona, ki je potekal na Trgu svobode v Mariboru. Bralni maraton pomeni začetek branja za Prežihovo bralno značko, na kateri je v lanskem šolskem letu sodelovalo več kot 17.000 otrok iz mariborskih in okoliških vrtcev in osnovnih šol. Na prireditvi so mladi ustvarjalci skozi lastno poezijo ali poezijo drugih avtorjev izrazili svoje misli, želje in pričakovanja, tokrat na temo “Potujmo v svet branja”. Poseben gost prireditve je bil profesor Renato Flis, popotnik, ki je z nami delil zanimivosti s svojih številnih potovanj, povedal pa je tudi, kaj na potovanjih najraje bere. Bralni maraton je organizirala Zveza prijateljev mladine Maribor, letos že šestnajstič zapored, prireditev pa je potekala v sklopu prireditev ob evropskem tednu mobilnosti. Učenci OŠ Starše so se prireditve udeležili kot bralci poezije in kot poslušalci. Vsi bralci so v zahvalo za sodelovanje prejeli knjižno nagrado. Na toplem oz.  vročem soncu smo preživeli prijetno dopoldne, zato smo v prijetni senci počakali na avtobus za Starše.

Mentorica dramsko-recitacijskega krožka Monika Šauperl