V Noči knjige ste vabljeni, da med 18. in 22. uro doma berete in zapišete, katero knjigo ste izbrali in zakaj ste se odločili prav zanjo.
(Skupno 123 obiskov, današnjih obiskov 1)
47 komentarjev
Leonida Babič
on 23. aprila 2015 at 18:02
Le še nekaj trenutkov nas loči do uradnega začetka letošnje Noči knjige.
Ko sem se odločala, kaj nocoj brati, me je pritegnil nenavadni naslov knjige Milene Michiko Flašar Klical sem ga Kravata. Na zadnji strani knjige je zapisano, da je avstrijska pisateljica Milena Michiko Flašar (1980) hči japonske matere in avstrijskega očeta. Klical sem ga Kravata je njen tretji in najuspešnejši roman, ki govori o japonskem družbenem fenomenu hikikomori, pri katerem se človek zateče v samoten prostor znotraj stanovanja. Do tega fenomena je začelo prihajati v šestdesetih let prejšnjega stoletja, ko je postal japonski izobraževalni in delovni sistem tako intenziven, da mnogi niso vzdržali storilnostnega pritiska. Med njimi sta bila tudi knjižna junaka, ki se srečata na klopi v parku … Zanima me, kako se bo zgodba razvijala naprej.
Želim vam prijetno branje knjig, ki ste si jih izbrali in ne pozabite napisati, kaj berete.
Žiga Dobnik
on 23. aprila 2015 at 20:14
Moja najboljša knjiga mojega otroštva je bila od Pike Nogavičke: Pika doživi brodolom.
Napisala jo je Astrid Lindgren.
Žiga Dobnik
Zdenka Kostanjevec
on 23. aprila 2015 at 21:05
Tudi meni je bila Pika Nogavička vedno všeč zaradi svoje navihanosti. Brala sem jo kot deklica in jo občudovala, ker je bila tako pogumna, iznajdljiva, posebna … Vesela sem, da si se je spomnil.
Zdenka Kostanjevec
Franc Kekec
on 23. aprila 2015 at 22:38
Jaz je pa nisem bral, sem pa gledal njeno TV serijo v mojem otroškem času na Avstrijski televiziji.
Jana Dobnik
on 23. aprila 2015 at 21:40
Zdaj sem na noči pravljic, z manio je 20 učencev 3. a in 3 učenci 4. a in c. Tu smo ker radi beremo in smo vsi opravili bralno značko. Nekateri berejo več, drugi manj.
Sama berem rada pravljice in zgodovinske knjige.
Franc Kekec
on 23. aprila 2015 at 22:40
Želim vam nepozaben večer.
Leonida Babič
on 23. aprila 2015 at 23:43
Prepričana sem, da so vas pravljice zazibale v sladke sanje.
pozdravljeni ,
doma sem brala knjigo robin hood , vendar sem pozabila priti na našo šolsko spletno stran , zato sem to napisala danes zjutraj. to knjigo sem si izbrala zato, ker imam rada pustolovščine.
lep pozdrav
urška bašelj
Franc Kekec
on 23. aprila 2015 at 19:55
Dober večer dragi bralci. Jaz sem v bistvu dvopolarni bralec. Med prostim časom berem tisto, kar imam rad in me privlači. Med zadnjimi počitnicami sem tako prebral knjigo Kate Mosse Grobnica. Zgodba v knjigi teče vzporedno v dveh časovnih obdobjih, v letu 2007, ko mlada Američanka pri preučevanju življenja skladatelja Debussyja naleti na zanimive slike, ki jo popeljejo do vzporedne zgodbe, ki se je odvijala v 19. stoletju. V knjigi je veliko simbolike povezane s podobami na tarot kartah in predstavljajo nek most in vodilo med obema zgodbama.
Sicer pa v zadnjem času pred spanjem preberem kakšno poglavje iz knjige Petre Škarje z naslovom Česa nas niso naučili v šoli. Tematika je vezana razlike med razmišljanjem in učenjem v “tradicionalni” šoli in podjetništvom.
Franc Kekec
on 23. aprila 2015 at 19:59
Zanimivo branje, sploh o kulturi in navadah, ki jih težko razumemo. Zanima me, zakaj ga je klical kravata?
Leonida Babič
on 23. aprila 2015 at 21:15
Kravata ga je imenoval zato, ker je starejši gospod, ki je izgubil službo, vsak dan prihajal v park v sivi obleki z belo srajco in s sivo-rdečo črtasto kravato, ki je s svojim vzorcem spominjala na rešetke, za katerimi je bil ujet, saj ženi ni povedal za izgubo službe, ker je bil prepričan, da bi jo s tem prizadel. Ker ga je kravata dušila, si jo je skozi zgodbo vse bolj rahljal in odvezoval, dokler je ni povsem odložil.
Anica Bratuša
on 23. aprila 2015 at 20:01
Zdravo bralci!
Pa je spet naša dan. Trenutno berem roman Cheryl Strayad z naslovom Divja, ki opisuje Pacifiško gorsko pešpot, najbrž najdaljšo pešpot na svetu.
Popelje me v drug svet, poln odrekanja in z veliko mero muke, kar je včasih tudi potrebno. Anica Bratuša
Leonida Babič
on 23. aprila 2015 at 21:18
Anica, prebrala sem odlomek te knjige, ki se mi je zdel odličen. Ko bom imela srečo, da v knjižnici ne bodo vse knjige izposojene, jo bom prebrala v celoti.
Sedaj berem knjigo z naslovom NEYMAR. Zanimiva mi je zato, saj je Neymar moj vzornik. Napisal jo je Luca Caioli. Opisuje pa Neymarjevo življenje.
Franc Kekec
on 23. aprila 2015 at 22:41
Pa še odlično mu je šlo na zadnji tekmi.
Lara Smogavc Cestar
on 23. aprila 2015 at 20:47
Trenutno berem knjigo ZGODBE O ČAVKNJENI ČAROVNICI. To knjigo je napisala Hanna Kraan. Ta knjiga pa je tista, ki jo bom prebrala zato, ker sem prebrala že dva izvoda z enakim naslovom in se mi zdita zelo zanimivi.
zdenka.kostanjevec
on 23. aprila 2015 at 23:28
Teh zgodb o čarovnici pa še ne poznam. Ker sem radovedna, kakšne so, jih bom poiskala v knjižnici.
Nejc Lončarič
on 23. aprila 2015 at 20:51
Prebral sem knjigo Grozni Gašperin spodnjice napisal pa ga je Francesca Simon. Zanimiva pa mi je zato, ker tudi jaz rad delam takšne vragolije kot jih je delal Grozni Gašper.
Franc Kekec
on 23. aprila 2015 at 22:46
Teh zgodbic je zelo veliko. Mojemu sinu so bile zelo všeč.
Leonida Babič
on 24. aprila 2015 at 0:21
Grozni Gašper je v šolski knjižnici največkrat izposojena knjiga in si jih učenci dobesedno podajajo iz rok v roke.
Sara
on 23. aprila 2015 at 21:00
Dober večer!
Berem knjigo od Leopolda Suhodolčana, Skriti dnevnik. Knjigo sem izbrala po naslovu saj sem sklepala da je polna skrivnosti in tudi je.
Želim vam veselo branje! 🙂
Zdenka Kostanjevec
on 23. aprila 2015 at 21:18
Zanimivo se mi zdi, da si se odločila za to knjigo, saj je malo drugačna od tistih, ki jih zdaj radi berete. Med mladimi bralci je bila zelo popularna, ko sem bila tvojih let. Veliko užitka ob branju ti želim.
Zdenka Kostanjevec
on 23. aprila 2015 at 21:01
Dober večer, bralci!
Leto je naokoli in spet skupaj beremo. Trenutno berem roman o ljubezni z naslovom Strah za metulje v nevihti. Zakaj sem ga izbrala? Zaradi skrivnostnega naslova. Zaradi avtorja Ferija Lainščka (saj poznate Ajšo Najšo ali pa roman Namesto koga roža cveti ali pa mogoče lutkovno igrico Bara Bara …).
Lep večer ob izbrani knjigi vam želim.
Zdenka Kostanjevec
Nely Mesarič
on 23. aprila 2015 at 21:04
Moje najboljše knjige mojega otroštva so bile Pepelka, Sneguljčica in sedem paljčkov in Mišek Tip. Pepelko sta napisala brata Grimm, Sneguljčico in sedem paljčkov sta napisala tudi brata Grimm, Miška Tipa pa je napisala Anna Casalis. Te pravljice so mi zelo pri srcu saj te veliko naučijo in tudi spoznaš kakšni so lahko ljudje po srcu oziroma kakšnega srca so ljudje.
Trenutno berem knjigi, ki ju je napisal Dim Zupan z naslovoma Hektor in zrela hruška ter Hektor in velika solza. Knjigi sta mi zelo všeč saj sta zelo zanimivi.
Zdenka Kostanjevec
on 23. aprila 2015 at 21:10
Zanimivo se mi zdi, da si izbrala dve knjigi enega avtorja. Očitno te je nekaj v njegovem pisanju pritegnilo. Pravljici o Pepelki in Sneguljčici pa sta tudi meni všeč, ker imata srečen konec.
Leonida Babič
on 23. aprila 2015 at 21:27
Hektor je res prav poseben štirinožni knjižni junak. Žal pa se bodo njegove pasje avanture s Hektorjem in zrelo hruško končale. Upam, da bo dobil pasjega naslednika.
Alen Mesarič
on 23. aprila 2015 at 21:07
Trenutno berem knjigo Pomladni dan, ki jo je napisal Ciril Kosmač. To knjio berem ker me je pritegnil naslov. Všeč mi je govori da govori o mladostniku, ki se po dolgih letih vrne domov.
Alen Mesarič
on 23. aprila 2015 at 21:10
Trenutno berem knjigo Pomladni dan, ki jo je napisal Ciril Kosmač. To knjio berem, ker me je pritegnil naslov. Všeč mi je tudi, da govori o mladostniku, ki se po dolgih letih vrne domov.
Leonida Babič
on 24. aprila 2015 at 0:00
Alen, ob prebiranju knjige boš lažje razumel vašo učno snov pri zgodovini.
Trenutno berem knjigo Vida Pečjaka z naslovom Drejček in trije Marsovčki. Ta knjiga mi je že od mladih let zelo pri srcu, ker otroke nauči, da mora biti na svetu mir in da smo vsi enaki.
Želim vam še naprej veselo branje.
Zdenka Kostanjevec
on 23. aprila 2015 at 21:43
To knjigo sem brala, ko sem hodila v tretji razred. In verjela sem, da Marsovčki res obstajajo. Zdaj pa ne nisem več prepričana …
Ida Borak
on 23. aprila 2015 at 21:24
Pozdravljeni!
Sama se se odločila za roman švedskega pisatelja Jonasa Jonassona z naslovom Stoletnik, ki je zlezel skozi okno in izginil. Izbrala sem ga zaradi zanimivega naslova. Knjiga me je navdušila s svojo izvirno zgodbo in nenavadnim humorjem.
Na začetku spoznamo Allana Karlssona, ki na svoj stoti rojstni dan v pižami in copatih spleza skozi okno doma za ostarele in se odpravi na pot v neznano. Medtem ko spremljamo njegove pustolovščine v sedanjosti, se seznanimo tudi z njegovo življenjsko zgodbo, ki nas popelje skozi nekatere ključne dogodke 20. stoletja.
Res zanimivo in predvsem zabavno branje.
Ida Borak
Sabina Hovnik
on 23. aprila 2015 at 21:31
Oooo, to knjigo pa marsikdo pohvali. Tudi sama jo imam namen prebrati. Knjiga je v Mariborski knjižnici zelo iskana in ima čakalno vrsto – kakor vse dobre knjige.
Leonida Babič
on 24. aprila 2015 at 0:14
Knjige skandinavskih avtorjev in njihov humor so tudi meni zelo blizu. Nazadnje sem prebrala Srečnega človeka Arta Paasilinna in se ob njem pošteno nasmejala. Toplo jo priporočam. Paasilinna je tudi avtor, ki je na seznamu bralne zančke za odrasle v ptujski knjižnici. Bralno mapico najdete na spletnem naslovu: http://www.knjiznica-ptuj.si/uploads/File/Bralna%20znacka%20za%20odrasle%202015.pdf.
Sabina Hovnik
on 23. aprila 2015 at 21:26
Dober večer!
Danes sem otrokoma prebrala zanimivo slikanico z naslovom Izgubljeni nasmeh. Včasih so lahko takšne enostavne knjige lahko zelo lepe in imajo smiselno sporočilo. Zagotovo me je od vseh najbolj ganila knjiga Velika tovarna besed. Slikanica, ki jo je sposoben prebrati že začetniški bralec. Imamo jo v šolski knjižnici.
Drugače pa mi v prostem času bolj sedejo “počitniške” knjige, katere mi misli odvrnejo od vsakodnevnih skrbi in mi polepšajo kakšen trenutek, dva ali pa (če sem sama doma) tudi cel dan.
Pa še beseda o debelini knjige… Kar nekajkrat sem slišala, da nekdo knjige noče prebrati, ker je predebela – sama pa temu rečem, da se užitek ob branju knjige z dobro vsebino le dodatno podaljša.
Konec koncev si tudi za dober film želimo, da bi še kar trajal in trajal in trajal…
Leonida Babič
on 24. aprila 2015 at 0:27
Še … To je moj komentar na tudi meni zelo ljubo Veliko tovarno besed (ker jo poznaš, veš zakaj) in seveda na vse tiste knjige, ki te posrkajo vase, ne glede na to, koliko strani imajo.
Julija Pia Turk
on 23. aprila 2015 at 21:36
Trenutno berem knjigo GOSPODAR PRSTANOV – BRATOVŠČINA PRSTANA, katero je napisal J.R.R. Tolkein. Da bom prebrala knjigo sem se odločila po ogledu filma z istim naslovom, saj me je zanimalo, kakšne so razlike med vsebino filma in knjige. Knjiga mi je všeč, saj je zanimiva in bolj podrobno opisuje dogodke kot film.
Leonida Babič
on 24. aprila 2015 at 0:34
Mene vedno moti, če berem knjigo potem, ko sem gledala film, saj si knjižne junake predstavljam takšne, kot so bili v filmu. V nasprotnem primeru pa so moji knjižni junaki čisto drugačni od filmskih in sem seveda razočarana nad filmom.
Neli Pernek
on 23. aprila 2015 at 21:43
Pozdravljeni
v sredo sem si iz knjižnice prinesla 3 knjige, z naslednjimi naslovi: Tomaž Golob in njegov genialni svet, Zguba dnevnik in Krive so zvezde. Začela sem brati knjigo Krive so zvezde, ki jo je napisal John Green, saj sem že gledala film in mi je bil zelo zanimiv, zato sem se odločila, da preberem tudi knjigo. Knjigo Zguba dnevnik (napisala jo je Liz Pichon) in knjigo Tomaž Golob in njegov genialni svet (napisala jo je Rachel Renee Russell) pa sem si izbrala zato, ker imata obe zanimivi naslov in obe govorita o najstnikih.
Želim vam še naprej veselo branje.
zdenka.kostanjevec
on 23. aprila 2015 at 23:24
Všeč mi je, da si se po gledanju filma odločila še za branje knjige. Prav radovedna sem, kaj se ti zdi boljše/zanimivejše. film ali knjiga.
Jaka Gselman
on 23. aprila 2015 at 21:55
Dober večer
Jaz berem knjigo od Thomasa Brezine “Prišlo je iz ledu”. Knjiga govori pošasti, ki je napadla Popi, pošast je prišla iz ledu iz neke jame. Kaj se bo zgodilo v nadaljevanju bom izvedel danes zvečer ob branju knjige.
Lep večer se naprej in lahko noč.
Jaka Gselman
Leonida Babič
on 24. aprila 2015 at 0:36
Upam, da te pošast, ki je prišla iz ledu, ne bo preganjala v spanju.
Mira Obreht
on 23. aprila 2015 at 22:00
Pozdravljeni bralci!
Jaz sem bolj počitniška bralka. Danes sem začela brati knjigo Sebastijan in most, ki jo je napisal Tone Partljič. To bo prava literatura za prihajajoče počitnice. Zgodba pripoveduje o inženirju Sebastjanu Gorjupu, ki je sodeloval pri gradnji mostu preko reke Drave v Mariboru.
Moji vnukinji Lani pa, ko pride na obisk, trenutno berem Težave in sporočila psička Pafija. Zelo rada posluša in upam, da bo kasneje tudi rada sama brala.
Prijetno branje še naprej!
Leonida Babič
on 24. aprila 2015 at 0:55
Sebastjan in most bo gotovo pravo počitniško branje. Žal mi je, da sem zamudila sprehod čez stari mariborski most s Tonetom Partljičem, ki ga je organizirala Mariborska knjižnica, saj je odlične pripovedovalec in poznavalec mariborske zgodovine. V lanskem letu smo se sprehodili po Ruški, mimo hiše, kjer je živel Polde Bibič, nato po Valvasorjevi do Jančarjeve in Vandotove hiše ob poslušanju zgodb iz njihovega življenja in odlomkih knjig. Bilo je res odlično.
Leonida Babič
on 24. aprila 2015 at 1:03
Noč branja 2015 se tudi uradno počasi zaključuje, saj bo ura kmalu ena po polnoči. Hvala vsem, ki ste se nam pridružili. Upam, da ste uživali v branju in druženju ter dobili namig za branje kakšne dobre knjige.
Vsem vam želi lepe sanje.
Anica Bratuša
on 24. aprila 2015 at 11:38
Zdravo!
Bravo za vse bralce, ki ste se oglasili v Noči knjige. To je res naš čas. Vsem iskreno čestitam, vse omenjene knjige tekmovalcev za bralno značko pa so že vpisane v seznam.
Lepe počitnice
Le še nekaj trenutkov nas loči do uradnega začetka letošnje Noči knjige.
Ko sem se odločala, kaj nocoj brati, me je pritegnil nenavadni naslov knjige Milene Michiko Flašar Klical sem ga Kravata. Na zadnji strani knjige je zapisano, da je avstrijska pisateljica Milena Michiko Flašar (1980) hči japonske matere in avstrijskega očeta. Klical sem ga Kravata je njen tretji in najuspešnejši roman, ki govori o japonskem družbenem fenomenu hikikomori, pri katerem se človek zateče v samoten prostor znotraj stanovanja. Do tega fenomena je začelo prihajati v šestdesetih let prejšnjega stoletja, ko je postal japonski izobraževalni in delovni sistem tako intenziven, da mnogi niso vzdržali storilnostnega pritiska. Med njimi sta bila tudi knjižna junaka, ki se srečata na klopi v parku … Zanima me, kako se bo zgodba razvijala naprej.
Želim vam prijetno branje knjig, ki ste si jih izbrali in ne pozabite napisati, kaj berete.
Moja najboljša knjiga mojega otroštva je bila od Pike Nogavičke: Pika doživi brodolom.
Napisala jo je Astrid Lindgren.
Žiga Dobnik
Tudi meni je bila Pika Nogavička vedno všeč zaradi svoje navihanosti. Brala sem jo kot deklica in jo občudovala, ker je bila tako pogumna, iznajdljiva, posebna … Vesela sem, da si se je spomnil.
Zdenka Kostanjevec
Jaz je pa nisem bral, sem pa gledal njeno TV serijo v mojem otroškem času na Avstrijski televiziji.
Zdaj sem na noči pravljic, z manio je 20 učencev 3. a in 3 učenci 4. a in c. Tu smo ker radi beremo in smo vsi opravili bralno značko. Nekateri berejo več, drugi manj.
Sama berem rada pravljice in zgodovinske knjige.
Želim vam nepozaben večer.
Prepričana sem, da so vas pravljice zazibale v sladke sanje.
pozdravljeni ,
doma sem brala knjigo robin hood , vendar sem pozabila priti na našo šolsko spletno stran , zato sem to napisala danes zjutraj. to knjigo sem si izbrala zato, ker imam rada pustolovščine.
lep pozdrav
urška bašelj
Dober večer dragi bralci. Jaz sem v bistvu dvopolarni bralec. Med prostim časom berem tisto, kar imam rad in me privlači. Med zadnjimi počitnicami sem tako prebral knjigo Kate Mosse Grobnica. Zgodba v knjigi teče vzporedno v dveh časovnih obdobjih, v letu 2007, ko mlada Američanka pri preučevanju življenja skladatelja Debussyja naleti na zanimive slike, ki jo popeljejo do vzporedne zgodbe, ki se je odvijala v 19. stoletju. V knjigi je veliko simbolike povezane s podobami na tarot kartah in predstavljajo nek most in vodilo med obema zgodbama.
Sicer pa v zadnjem času pred spanjem preberem kakšno poglavje iz knjige Petre Škarje z naslovom Česa nas niso naučili v šoli. Tematika je vezana razlike med razmišljanjem in učenjem v “tradicionalni” šoli in podjetništvom.
Zanimivo branje, sploh o kulturi in navadah, ki jih težko razumemo. Zanima me, zakaj ga je klical kravata?
Kravata ga je imenoval zato, ker je starejši gospod, ki je izgubil službo, vsak dan prihajal v park v sivi obleki z belo srajco in s sivo-rdečo črtasto kravato, ki je s svojim vzorcem spominjala na rešetke, za katerimi je bil ujet, saj ženi ni povedal za izgubo službe, ker je bil prepričan, da bi jo s tem prizadel. Ker ga je kravata dušila, si jo je skozi zgodbo vse bolj rahljal in odvezoval, dokler je ni povsem odložil.
Zdravo bralci!
Pa je spet naša dan. Trenutno berem roman Cheryl Strayad z naslovom Divja, ki opisuje Pacifiško gorsko pešpot, najbrž najdaljšo pešpot na svetu.
Popelje me v drug svet, poln odrekanja in z veliko mero muke, kar je včasih tudi potrebno. Anica Bratuša
Anica, prebrala sem odlomek te knjige, ki se mi je zdel odličen. Ko bom imela srečo, da v knjižnici ne bodo vse knjige izposojene, jo bom prebrala v celoti.
Divja je na seznamu knjig bralne značke za odrasle v Mariborski knjižnici, kjer imajo letos športno obarvan seznam. Najdete ga na spletni strani http://www.mb.sik.si/datoteke/struktura/Bralna%20zna%C4%8Dka%202015_odrasli.pdf.
Sedaj berem knjigo z naslovom NEYMAR. Zanimiva mi je zato, saj je Neymar moj vzornik. Napisal jo je Luca Caioli. Opisuje pa Neymarjevo življenje.
Pa še odlično mu je šlo na zadnji tekmi.
Trenutno berem knjigo ZGODBE O ČAVKNJENI ČAROVNICI. To knjigo je napisala Hanna Kraan. Ta knjiga pa je tista, ki jo bom prebrala zato, ker sem prebrala že dva izvoda z enakim naslovom in se mi zdita zelo zanimivi.
Teh zgodb o čarovnici pa še ne poznam. Ker sem radovedna, kakšne so, jih bom poiskala v knjižnici.
Prebral sem knjigo Grozni Gašperin spodnjice napisal pa ga je Francesca Simon. Zanimiva pa mi je zato, ker tudi jaz rad delam takšne vragolije kot jih je delal Grozni Gašper.
Teh zgodbic je zelo veliko. Mojemu sinu so bile zelo všeč.
Grozni Gašper je v šolski knjižnici največkrat izposojena knjiga in si jih učenci dobesedno podajajo iz rok v roke.
Dober večer!
Berem knjigo od Leopolda Suhodolčana, Skriti dnevnik. Knjigo sem izbrala po naslovu saj sem sklepala da je polna skrivnosti in tudi je.
Želim vam veselo branje! 🙂
Zanimivo se mi zdi, da si se odločila za to knjigo, saj je malo drugačna od tistih, ki jih zdaj radi berete. Med mladimi bralci je bila zelo popularna, ko sem bila tvojih let. Veliko užitka ob branju ti želim.
Dober večer, bralci!
Leto je naokoli in spet skupaj beremo. Trenutno berem roman o ljubezni z naslovom Strah za metulje v nevihti. Zakaj sem ga izbrala? Zaradi skrivnostnega naslova. Zaradi avtorja Ferija Lainščka (saj poznate Ajšo Najšo ali pa roman Namesto koga roža cveti ali pa mogoče lutkovno igrico Bara Bara …).
Lep večer ob izbrani knjigi vam želim.
Zdenka Kostanjevec
Moje najboljše knjige mojega otroštva so bile Pepelka, Sneguljčica in sedem paljčkov in Mišek Tip. Pepelko sta napisala brata Grimm, Sneguljčico in sedem paljčkov sta napisala tudi brata Grimm, Miška Tipa pa je napisala Anna Casalis. Te pravljice so mi zelo pri srcu saj te veliko naučijo in tudi spoznaš kakšni so lahko ljudje po srcu oziroma kakšnega srca so ljudje.
Trenutno berem knjigi, ki ju je napisal Dim Zupan z naslovoma Hektor in zrela hruška ter Hektor in velika solza. Knjigi sta mi zelo všeč saj sta zelo zanimivi.
Zanimivo se mi zdi, da si izbrala dve knjigi enega avtorja. Očitno te je nekaj v njegovem pisanju pritegnilo. Pravljici o Pepelki in Sneguljčici pa sta tudi meni všeč, ker imata srečen konec.
Hektor je res prav poseben štirinožni knjižni junak. Žal pa se bodo njegove pasje avanture s Hektorjem in zrelo hruško končale. Upam, da bo dobil pasjega naslednika.
Trenutno berem knjigo Pomladni dan, ki jo je napisal Ciril Kosmač. To knjio berem ker me je pritegnil naslov. Všeč mi je govori da govori o mladostniku, ki se po dolgih letih vrne domov.
Trenutno berem knjigo Pomladni dan, ki jo je napisal Ciril Kosmač. To knjio berem, ker me je pritegnil naslov. Všeč mi je tudi, da govori o mladostniku, ki se po dolgih letih vrne domov.
Alen, ob prebiranju knjige boš lažje razumel vašo učno snov pri zgodovini.
Trenutno berem knjigo Vida Pečjaka z naslovom Drejček in trije Marsovčki. Ta knjiga mi je že od mladih let zelo pri srcu, ker otroke nauči, da mora biti na svetu mir in da smo vsi enaki.
Želim vam še naprej veselo branje.
To knjigo sem brala, ko sem hodila v tretji razred. In verjela sem, da Marsovčki res obstajajo. Zdaj pa ne nisem več prepričana …
Pozdravljeni!
Sama se se odločila za roman švedskega pisatelja Jonasa Jonassona z naslovom Stoletnik, ki je zlezel skozi okno in izginil. Izbrala sem ga zaradi zanimivega naslova. Knjiga me je navdušila s svojo izvirno zgodbo in nenavadnim humorjem.
Na začetku spoznamo Allana Karlssona, ki na svoj stoti rojstni dan v pižami in copatih spleza skozi okno doma za ostarele in se odpravi na pot v neznano. Medtem ko spremljamo njegove pustolovščine v sedanjosti, se seznanimo tudi z njegovo življenjsko zgodbo, ki nas popelje skozi nekatere ključne dogodke 20. stoletja.
Res zanimivo in predvsem zabavno branje.
Ida Borak
Oooo, to knjigo pa marsikdo pohvali. Tudi sama jo imam namen prebrati. Knjiga je v Mariborski knjižnici zelo iskana in ima čakalno vrsto – kakor vse dobre knjige.
Knjige skandinavskih avtorjev in njihov humor so tudi meni zelo blizu. Nazadnje sem prebrala Srečnega človeka Arta Paasilinna in se ob njem pošteno nasmejala. Toplo jo priporočam. Paasilinna je tudi avtor, ki je na seznamu bralne zančke za odrasle v ptujski knjižnici. Bralno mapico najdete na spletnem naslovu: http://www.knjiznica-ptuj.si/uploads/File/Bralna%20znacka%20za%20odrasle%202015.pdf.
Dober večer!
Danes sem otrokoma prebrala zanimivo slikanico z naslovom Izgubljeni nasmeh. Včasih so lahko takšne enostavne knjige lahko zelo lepe in imajo smiselno sporočilo. Zagotovo me je od vseh najbolj ganila knjiga Velika tovarna besed. Slikanica, ki jo je sposoben prebrati že začetniški bralec. Imamo jo v šolski knjižnici.
Drugače pa mi v prostem času bolj sedejo “počitniške” knjige, katere mi misli odvrnejo od vsakodnevnih skrbi in mi polepšajo kakšen trenutek, dva ali pa (če sem sama doma) tudi cel dan.
Pa še beseda o debelini knjige… Kar nekajkrat sem slišala, da nekdo knjige noče prebrati, ker je predebela – sama pa temu rečem, da se užitek ob branju knjige z dobro vsebino le dodatno podaljša.
Konec koncev si tudi za dober film želimo, da bi še kar trajal in trajal in trajal…
Še … To je moj komentar na tudi meni zelo ljubo Veliko tovarno besed (ker jo poznaš, veš zakaj) in seveda na vse tiste knjige, ki te posrkajo vase, ne glede na to, koliko strani imajo.
Trenutno berem knjigo GOSPODAR PRSTANOV – BRATOVŠČINA PRSTANA, katero je napisal J.R.R. Tolkein. Da bom prebrala knjigo sem se odločila po ogledu filma z istim naslovom, saj me je zanimalo, kakšne so razlike med vsebino filma in knjige. Knjiga mi je všeč, saj je zanimiva in bolj podrobno opisuje dogodke kot film.
Mene vedno moti, če berem knjigo potem, ko sem gledala film, saj si knjižne junake predstavljam takšne, kot so bili v filmu. V nasprotnem primeru pa so moji knjižni junaki čisto drugačni od filmskih in sem seveda razočarana nad filmom.
Pozdravljeni
v sredo sem si iz knjižnice prinesla 3 knjige, z naslednjimi naslovi: Tomaž Golob in njegov genialni svet, Zguba dnevnik in Krive so zvezde. Začela sem brati knjigo Krive so zvezde, ki jo je napisal John Green, saj sem že gledala film in mi je bil zelo zanimiv, zato sem se odločila, da preberem tudi knjigo. Knjigo Zguba dnevnik (napisala jo je Liz Pichon) in knjigo Tomaž Golob in njegov genialni svet (napisala jo je Rachel Renee Russell) pa sem si izbrala zato, ker imata obe zanimivi naslov in obe govorita o najstnikih.
Želim vam še naprej veselo branje.
Všeč mi je, da si se po gledanju filma odločila še za branje knjige. Prav radovedna sem, kaj se ti zdi boljše/zanimivejše. film ali knjiga.
Dober večer
Jaz berem knjigo od Thomasa Brezine “Prišlo je iz ledu”. Knjiga govori pošasti, ki je napadla Popi, pošast je prišla iz ledu iz neke jame. Kaj se bo zgodilo v nadaljevanju bom izvedel danes zvečer ob branju knjige.
Lep večer se naprej in lahko noč.
Jaka Gselman
Upam, da te pošast, ki je prišla iz ledu, ne bo preganjala v spanju.
Pozdravljeni bralci!
Jaz sem bolj počitniška bralka. Danes sem začela brati knjigo Sebastijan in most, ki jo je napisal Tone Partljič. To bo prava literatura za prihajajoče počitnice. Zgodba pripoveduje o inženirju Sebastjanu Gorjupu, ki je sodeloval pri gradnji mostu preko reke Drave v Mariboru.
Moji vnukinji Lani pa, ko pride na obisk, trenutno berem Težave in sporočila psička Pafija. Zelo rada posluša in upam, da bo kasneje tudi rada sama brala.
Prijetno branje še naprej!
Sebastjan in most bo gotovo pravo počitniško branje. Žal mi je, da sem zamudila sprehod čez stari mariborski most s Tonetom Partljičem, ki ga je organizirala Mariborska knjižnica, saj je odlične pripovedovalec in poznavalec mariborske zgodovine. V lanskem letu smo se sprehodili po Ruški, mimo hiše, kjer je živel Polde Bibič, nato po Valvasorjevi do Jančarjeve in Vandotove hiše ob poslušanju zgodb iz njihovega življenja in odlomkih knjig. Bilo je res odlično.
Noč branja 2015 se tudi uradno počasi zaključuje, saj bo ura kmalu ena po polnoči. Hvala vsem, ki ste se nam pridružili. Upam, da ste uživali v branju in druženju ter dobili namig za branje kakšne dobre knjige.
Vsem vam želi lepe sanje.
Zdravo!
Bravo za vse bralce, ki ste se oglasili v Noči knjige. To je res naš čas. Vsem iskreno čestitam, vse omenjene knjige tekmovalcev za bralno značko pa so že vpisane v seznam.
Lepe počitnice