Skoči na glavno vsebino

V sredo, 9. 11. 2022, smo učenci devetih razredov v okviru tehniškega dneva obiskali Srednjo šolo za gostinstvo in turizem Maribor. Najprej smo se z vlakcem »Jurčkom« peljali po mestu, kjer sta nam dijakinji predstavili zanimivosti mesta Maribor. Potem smo šli na srednjo šolo, kjer smo imeli predstavitev programov in poklicev, ki jih izvajajo. Po zaključenem triletnem programu gastronom hotelir se lahko dijaki zaposlijo ali nadaljujejo šolanje v poklicno tehničnem izobraževanju. Izobražujejo pa tudi za štiriletni program, gastronomski turistični tehnik. Dijaki so nam poleg predstavitve pripravili tudi delavnico pečenja palačink in mešanja brezalkoholnih pijač. Na koncu pa so nas pogostili še s kosilom.

Dan je bil zanimiv in poučen.

Zapisala: Lucija Di Monte

(Skupno 204 obiskov, današnjih obiskov 1)
Prilagajanje dostopnosti spletišča