Skoči na glavno vsebino

Velika noč ni le krščanski praznik, je tudi praznik veselja in upanja, da je prišel čas toplejših,  prijaznejših dni. Je družinski praznik, ki ga tako starejši kot najmlajši nestrpno pričakujejo. S praznikom je povezanih veliko šeg in navad. Za mlajše  so prazniki polni pričakovanja, za starejše pa … Imajo spomine na priprave, peko in vonj po potici in domačem belem kruhu. Da pa bi imeli občutek, da niso sami, smo se ponovno potrudili na OŠ Starše. Učenci so tako pri razširjenem programu kot pri rednem pouku izdelovali velikonočne voščilnice. Z veseljem so barvali jajčka, pisali voščila. Sedaj je učencem  že samoumevno, da mislimo tudi na starostnike, da jim izdelamo majhne pozornosti. Učenci matične šole in POŠ Marjeta so izdelali ogromno voščilnic. Le-teh so bili v Domu pod gorco izjemno veseli. Danes krasijo naša voščila nočne omarice in mizice starostnikov. Ob pogledu na njih nasmeh z obraza ne izgine. Čas se ustavi. Misel na to, da niso pozabljeni, pa jim vliva upanje v lepši jutri.

(Skupno 105 obiskov, današnjih obiskov 1)
Prilagajanje dostopnosti spletišča