V knjižnici Osnovne šole Starše je ob 100-letnici konca prve svetovne vojne, velike vojne morije, ki je zahtevala milijone mrtvih, ranjenih in pogrešanih vojakov ter civilistov, na ogled gostujoča razstava z naslovom On je ob Visli ali ob Drini … Razstavo so »v spomin in opomin na veliko vojno 1914-1918«, kakor so zapisali v njenem podnaslovu, pripravili profesorji in dijaki Prve gimnazije Maribor, ki so se pridružili ponedeljkovi otvoritvi.

Na otvoritvi razstave je zbrane goste, učitelje in učence nagovoril pomočnik ravnatelja šole v Staršah Živan Klajderič, ki je mlade opozoril na to, da premalo cenimo mir, v katerem živimo.

Učenci 9. razreda so zbrane popeljali skozi razstavo. Življenjsko pot Ljudevita Pivka, slovenskega šolnika in politika,  je orisala študentka Ana, soavtorica razstave in nekdanja učenka šole. Nova orožja, ki so zahtevala veliko število žrtev, je predstavil Anej, ki je postavil na ogled svojo zbirko modelov vojaških letal. V kulturnem programu je Nina, učenka 6. razreda, zaigrala na harmoniko.

Razstavo, ki bo na ogled do konca novembra, si bodo ogledali vsi učenci šole.