Skoči na glavno vsebino

Folklora ima na šoli v Staršah dolgoletno tradicijo. Mladi folklorniki OŠ Starše in POŠ Marjeta na Dravskem polju o sebi sporočajo, da so zelo posebna folklorna skupina: »Skupino sestavljamo plesalke, plesalci in godci, ki smo različno stari. Pojemo veliko pesmi in plešemo veliko plesov. Imamo različne noše, smo lepo oblečeni in imamo lepe frizure. Zelo radi nastopamo.«

V letošnjem šolskem letu skupina deluje v sklopu Razširjenega programa. Folklorniki smo nastopili na Območnem srečanju otroških folklornih skupin v Mariboru in po izboru strokovne spremljevalke Barbare Waldhütter dosegli SREBRNO PRIZNANJE za doseganje regijske ravni, ki smo ga prejeli v sklopu regijskega srečanja, ki se je 9. 5. 2023 odvijalo v Lendavi.

Iskrene čestitke mladim plesalkam, plesalcem in godcem!

(Skupno 129 obiskov, današnjih obiskov 1)
Prilagajanje dostopnosti spletišča