Vsako leto 17. septembra obeležujemo dan zlatih knjig. Na ta dan se je rodil in 80 let kasneje tudi umrl slovenski pisatelj France Bevk, ki je dejal, da je “dobra knjiga – zlata knjiga”. Bralna značka Slovenije na ta dan že tradicionalno  začenja bralno sezono tekmovanja za bralno značko in palčka Bralčka. Ob tej priložnosti v vrtcih, šolah in knjižnicah potekajo številne prireditve, povezane z branjem.

V Osnovni šoli Starše smo ob začetku bralne sezone pripravili književno srečanje s pisateljem, dramatikom in scenaristom Tonetom Partljičem, ki je učencem skozi besedila svojih črtic predstavil svoje otroštvo. Orisal jim je začetke tekmovanja za bralno značko in poudaril pomen branja. Nekaj učencev se je pod njegovo režisersko taktirko preizkusilo v vlogi igralcev in predstavilo znane književne junake.

S svojim humornim nastopom bo prav gotovo spodbudil učence, da bodo posegli po njegovih knjigah in jih prebrali.