Pri načrtovanju projekta je bilo vključeno tudi srečanje strokovnih delavcev obeh šol. Organizacijo prvega srečanja je prevzela partnerska šola, Volksschule Gabelsberger-Graz. Ker smo del t.i. zelenega Erasmusa, se na cilj srečanja nismo želeli pripeljati z avtomobili. Naši sosedje so pripotovali z vlakom, nato pa s kolesi do ciljne točke, Polz Buschenschank. Učitelji naše šole smo se pa odločili, da ga preko meje mahnemo kar peš. Po dobre pol ure hoda smo dospeli do cilja. Pot je vodila po čudovitih vinogradih, dišalo je po spokojnosti in dobri volji. Naše skupno srečanje je bilo obogateno s klepetom, načrtovanjem naslednje mobilnosti, doseganju skupnih ciljev. Seveda pa nas je motivirala tudi dobra, tradicionalna hrana. Naše triurno srečanje se je prehitro končalo in glede na to, da si imamo še veliko povedati, se veselimo novembra, ko nas ponovno obiščejo.