Skoči na glavno vsebino

Učenci 5. b razreda smo si zastavili razredni projekt, s katerim smo želeli pridobiti znanje na področju likovne umetnosti in družbe. Pri urah družbe smo se pogovarjali o alpskih in obpanonskih hišah, pri likovni umetnosti pa o arhitekturi. To dvoje smo združili in prevzeli nadzor nad svojim učenjem. V literaturi smo poiskali značilnosti izbrane hiše in vsak učenec je po znanih značilnostih in kriterijih, ki smo si jih določili, izdelal svojo hišo.

Za izdelavo hiše smo si material prinesli od doma, tistih materialov, ki jih nismo imeli doma, smo dobili v šoli, od sošolcev, ali smo jih enostavno nabrali v naravi. Vsi izdelki so nastajali v šoli. Nastali so zelo domiselni in unikatni končni izdelki, ki so dokaz našega znanja.

Ob izdelani hiši smo se tako učili in pridobili veliko znanja, saj je znanje veliko lažje pridobiti in ga obdržati, če imaš pred seboj svoj izdelek.

Hajdi Klajnšek, Mila Kröpfl, Neža Šolar, 5. b

(Skupno 111 obiskov, današnjih obiskov 1)
Prilagajanje dostopnosti spletišča