Ob svetovnem dnevu turizma, ki ga obeležujemo 27. septembra, številna turistična društva organizirajo različne dogodke, s katerimi ozaveščajo o pomenu in vplivu turizma. Letošnja osrednja tema dneva je bila »Turizem in mir«, s katero so v teh nemirnih časih pozvali k miru po vsem svetu. Praznovanju svetovnega dneva turizma se je pridružilo tudi Turistično društvo Starše, ki se je odzvalo vabilu Zavoda za gozdove Slovenije in njihovemu pozivu k branju v gozdu. Branje v javnem prostoru je letos tudi osrednja tema Nacionalnega meseca skupnega branja, katerega del je pobuda Zavoda za gozdove.

Turistično društvo Starše je k praznovanju svetovnega dneva turizma in k branju v javnem prostoru povabilo tudi učence naše šole. V četrtek, 26. septembra, smo se ob 13. uri zbrali v učilnici na prostem, kjer sta učenca 7. b razreda Ivjana in Gašper prebrala odlomka iz Malega princa, avtorja Antoinea de Saint-Exupéryja, in Gosenice, izpod peresa Cirila Kosmača. Predsednik turističnega društva Marjan Malek pa je prebral odlomek iz knjige Ustvarjalna Slovenija, delo priznanega slovenskega etnologa Janeza Bogataja, ki jo je ob koncu dogodka podaril šolski knjižnici.

Turističnemu društvu Starše se zahvaljujemo za povabilo in organizacijo z branjem povezanega dogodka, katerega namen je bil ozaveščanje o pomenu branja, spodbujanje bralne kulture in druženje ob knjigi ter s knjigo v javnem prostoru.