V šolskem letu 2017/18 smo se z Osnovno šolo Andrije Kačića Miošića v Donji Voći na Hrvaškem ponovno povezali v skupnem mednarodnem projektu Branje ne pozna meja / Čitanje ne poznaje granice, katerega namen je med slovenskimi osnovnošolci spodbuditi branje hrvaških avtorjev. Njihovi hrvaški vrstniki pa prebirajo dela slovenskih književnih ustvarjalcev.

Učenci 7. razreda Osnovne šole Starše, ki so obiskovali dodatni pouk slovenščine, so v letošnjem šolskem letu brali poezijo Zvonimirja Baloga, objavljeno v zbirki z naslovom Jaz, osel. Njihovi hrvaški vrstniki pa so prebirali pesmi slovenskega pesnika Otona Župančiča.

Projekt smo zaključili 29. maja 2017 na Osnovni šoli Andrije Kačića Miošića v Donji Voći, kjer so nas dopoldne prijazno sprejeli gospa ravnateljica Rahela Blažević, knjižničarka Biljana Jurić, učiteljice in učenci. Skupaj smo se odpravili na ogled dvorca Trakoščan in čudovitega parka z jezerom ob njegovem vznožju. Popoldne so učenci predstavili pesnika in izbrane pesmi, ki so jih brali v okviru projekta, ter vrstnike seznanili s svojo šolo in krajem, od koder prihajajo. V ustvarjalni delavnici so nato oblikovali plakate o obeh avtorjih in njunih delih.

Prijetno druženje je prehitro minilo. Ob slovesu smo prijazne gostitelje povabili, da nas prihodnje leto obiščejo v Staršah.

Leonida Babič, knjižničarka