V sredo, 10. 4. 2024, je v mariborski Kadetnici potekal zgodovinski kviz na temo »Rudolf Maister – Vojanov, general in pesnik«. Kviz je ob Maistrovem letu organiziral Muzej narodne osvoboditve Maribor, v sodelovanju z Vojaškim muzejem Slovenske vojske.

Na tekmovanju je sodelovalo 59 ekip osnovnošolcev in srednješolcev iz Maribora in okolice. Osnovno šolo Starše so zastopali učenci 8. b razreda, Jure, Jakob in Mai. Tekmovalci so se na kvizu odlično odrezali, saj so osvojili srebrno priznanje.

Pred začetkom tekmovanja so se učenci udeležili otvoritve razstave o Rudolfu Maistru, ki jo je pripravil Vojaški muzej. Po koncu tekmovanja pa so si pod vodstvom muzejskega kustosa ogledali zbirko, ki jo hrani muzej.