Mali simpozij je pedagoški projekt, s katerim Pokrajinski muzej Maribor že dvajseto leto zapored spodbuja osnovnošolce k raziskovanju krajevne zgodovine. Letos je projekt nosil naslov Življenje z vodo, zato so učenci raziskovali mlinarstvo, splavarstvo, ribištvo, reko Dravo in njene mostove ter pripovedke, povezane z vodo.

Na simpoziju, ki se je odvijal v torek, 4. oktobra 2022, v viteški dvorani mariborskega gradu, je sodelovalo 34 učencev s petnajstimi referati.

Laura, Taja in Živa, učenke 9. razreda naše šole, so predstavile referat z naslovom Kmečki upor v Staršah leta 1677, v katerem so predstavile spor med starškimi kmeti in vurberškim grofom, zaradi ribolovnih pravic na desnem bregu reke Drave.