Učenci in delavci Osnovne šole Starše smo v letošnjem šolskem letu sodelovali v projektu “Šest milijonov ladjic, za šest milijonov žrtev”, ki ga je organiziralo društvo UP-ornik. Namen akcije je bil izdelati šest milijonov ladjic iz papirja za šest milijonov žrtev holokavsta, kar nam je že pred zaključkom projekta, ki je bil 9. maja, tudi uspelo.

Učenci in delavci šole smo izdelali 13.864 ladjic. Največ ladjic so izdelali učenci 9. b razreda, in sicer kar 4.487. Sledijo jim učenci 9. a z 2.546 ladjicami in učenci 5. a, ki so jih izdelali 1.942.

Skupina študentov arhitekture iz ladjic ustvarja umetniško inštalacijo, ki si jo bo mogoče tudi ogledati. Društvo bo ladjice ob koncu poslalo v reciklažo in zbrani denar namenilo plačilu položnic socialno ogroženim.

Zaključna prireditev projekta bo v ponedeljek, 20. junija 2022, ob 17. uri v SNG Maribor.